Podświetlenie schodów jest tematem nieodłącznie związanym z nowoczesnym budownictwem, jednak nasi klienci często stają przed problemem – jaką taśmę należy wybrać.

    Osobiście jestem wyznawcą zasady, że światła nigdy za dużo – jednak w tym wypadku często się ona nie sprawdza. Zawsze można obronić tezę stwierdzając, że to wyjątek potwierdzający regułę, lecz trzeba przyznać – występuje tutaj mała sprzeczność.

    Gdy do tej pory polecałem klientom standardową taśmę LED ok 5W/mb, 60 diod na metrze z wielkością diody 3528 po wykonaniu zlecenia dostawaliśmy feedback, że LED świeci zbyt jasno i musieliśmy przerabiać instalację wykorzystując ściemniacz. Niestety gdy zlecenie jest już wykonane, implementacja produktu pozwalającego na zmianę natężenia światła przeważnie nie jest łatwa i zabiera dość dużo czasu. 

    W ostatnim tygodniu na zlecenie klienta, który również stanął przed podobnym problemem do wyżej przytoczonego, zostaliśmy poproszeni o znalezienie taśmy, której światło byłoby delikatne i nie wymagało stosowania ściemniacza. Oprócz tego, klient jasno wyraził swoje oczekiwania: chciałby taśmę ze sprawdzoną jakością zarówno pod względem żywotności jak i barwy światła.

    Aby sprostać wymaganiom inwestora nasz wybór padł na taśmę firmy LEDIN Group Sp. z o.o. o mocy 2,4W, dostępną w 3 barwach światła (241826 – pod tym numerem najbardziej popularna barwa światła 4000K) oferowaną w rolkach o długości 5m.  Producent udziela na nią 5 letnią gwarancję, jednocześnie deklarując jednolitość barwy w każdym odcinku. Taśma posiada strumień świetlny 200lm przy mocy 2,4W co daje ok. 100lm z W, czyli będziemy w stanie uzyskać zamierzony efekt.  W ofercie produktowej znajdują się również profile oraz zasilacze, dzięki czemu możemy zaproponować kompleksowy zestaw do oświetlenia ledowego. 

    Bazując na naszej wiedzy technicznej oraz dotychczasowym doświadczeniu, uważamy, że dla tego typu inwestycji jest to słuszny wybór. Czy będzie on taki dla klienta? – oczywiście damy znać, mając nadzieję, że podzieli się z nami relacją z wykonanego przedsięwzięcia.

    Produkt jest u nas dostępny w ciągu 1 dnia roboczego, jeśli znajduje się na magazynie u dostawcy, z czym z reguły nigdy nie było problemów.