W jednej z ostatnich realizacji zostaliśmy poproszeni o modernizację złącza, w którym dokonano rozdziału zasilania na poszczególne domki hotelowe. Linia zasilająca wyprowadzona była z rozdzielni głównej kablem aluminiowym YAKY 4x25mm2 ułożonym podwójnie, zaś odgałęzienie obejmowało 4 linie, również wykonane przewodem YAKY 4x25mm2.  

    Pierścień odgałęziający, który zastaliśmy miał już za sobą lata świetności. Ząb czasu w postaci korozji oraz działania temperatury znacznie nadwątliły zaciski, dając realne zagrożenie obluzowania się przewodu, co mogło prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, zarówno w uszkodzeniu urządzeń zasilanych, jak i możliwości spowodowania pożaru. 

Połączenia wykonaliśmy na nowo za pomocą złączek szynowych 6 otworowych OTEL – a zdecydowaliśmy się na ich wybór, gdyż: 

  • mają kompaktowy wymiar, co pozwoliło na wykorzystanie ich przy tak ograniczonej ilości miejsca 
  • umożliwiają łączenie zarówno kabli aluminiowych jaki miedzianych 
  • różnorodność kolorystyczna umożliwia łatwą identyfikacje funkcji przewodów podłączanych w złączce 
  • konstrukcja zacisku wraz z możliwością dokręcenia przewodu za pomocą klucza imbusowego daje pewność stabilnego ścisku, a tym samym długoletniej i bezawaryjnej pracy 

kliknij tutaj by sprawdzić specyfikację złącza

Dobre materiały to połowa sukcesu, to wszystko nie byłoby możliwe bez umiejętności i szczypty estetyki naszego zespołu, który na końcu zlecenia wykonał opisy poszczególnych żył wraz z legendą – mamy nadzieję, że dla potomnych – bo liczymy na to, że do tak wykonanego połączenia długo nie trzeba będzie wracać.