Do faktu, że elektryczne ogrzewanie podłogowe jest ciekawą alternatywą, którą można zastąpić ogrzewanie hydrauliczne, nie trzeba w dobie popularności tego typu systemów już nikogo przekonywać. Istnieje kilka sposobów jego instalacji, jednak bezsprzecznie najbardziej popularnym jest mata grzejna, którą układamy pod materiałem, jakim jest wykończona podłoga.

     Na rynku mamy wielu producentów mat grzejnych i mimo, iż zasadniczo się one nie różnią, to jednak te detale, które je dzielą, sprawiają, że jedne są produktami bardziej godnymi uwagi, niż inne. Dziś chcemy Wam zaprezentować matę firmy THERMOVAL – uznanego producenta elementów ogrzewania, będącego na rynku polskim już od wielu lat, co pozwala darzyć zaufaniem produkty opatrzone jego logo.

  Firma ta ma w portfolio 2 rodzaje mat do wewnętrznego ogrzewania podłogowego. My zajmiemy się ich nowszą wersją, która od swojej poprzedniczki różni się materiałem, do którego zamocowany jest kabel – w tym przypadku jest to mata tekstylna. Jest to ukłon producenta w stronę instalatorów, gdyż tego typu rozwiązanie powoduje, że mata staje się dużo łatwiejsza w rozkładaniu od poprzedniej wersji, gdzie za stelaż kabla służyło tworzywo sztuczne, co niekiedy powodowało pewne trudności podczas jej montażu, z uwagi na jej sprężystość.

Ważnym aspektem jest grubość użytego kabla która wynosi zaledwie 3,5mm, co powoduje, że możemy ją montować nie tylko w wylewce betonowej, ale również w warstwie kleju układanego pod różnego rodzaju podłogami ceramicznymi, kamiennymi, betonowymi, do których jest przeznaczona.

 Moc elektryczna to 170W/m2 – dzięki czemu jest idealny rozwiązaniem, zarówno, jako indywidualne źródło grzewcze dla pomieszczeń wewnętrznych, gdzie według wytycznych mówi się o minimum 150W/m2, jak i system grzejny, wspomagający ogrzewanie innego typu, np. hydrauliczne.

    Jest to produkt występujący w 11 wariantach, od mat o  powierzchni 1m2 do 10m2, gdzie szerokość zawsze wynosi 0,5m, co daje nam 2 metry bieżące na 1 metr kwadratowy.

Zaletą jest też gwarancja, jakiej udziela producent -dla tej maty wynosi ona aż 25 lat. Jest to zatem godny polecenia, niewymagający napraw produkt, który zadowoli nawet najbardziej wymagającego inwestora.

MATERIAŁY DO WYKORZYSTANIA

przydatne linki:

>> strona WWW producenta dotycząca opisywanego produktu

dokumentacja