Właściwie dobrane oświetlenie pozwala wydobyć mocne strony oświetlanego obiektu, jak i ukryć to, co ekspozycji niekoniecznie wymaga. Takie oświetlenie, powstaje dzięki dobrze dobranym oprawom oświetleniowym oraz zamontowanymi w nich źródłom światła.

         Dzisiaj pokażemy, jak ta teoria sprawdza się w praktyce. Poniższe zdjęcia otrzymaliśmy dzięki uprzejmości jednego z naszych klientów, który podzielił się z nami efektami pracy nad oświetleniem na swojej posesji.

  Kiedy razem z inwestorem ustaliliśmy, jakie kryteria muszą spełniać oprawy oraz w jakim otoczeniu będą zamontowane, zaproponowaliśmy, aby całość inwestycji oprzeć na producencie lamp ogrodowych SU-MA, gdyż jego produkty spełniają postawione wymagania:

  • Posiadają wymienne źródła światła – w razie awarii nie ma potrzeby wymiany całej oprawy, a jedynie samo źródło światła; był to też dodatkowy atut, gdyż można było wypróbować źródła o różnych barwach i mocy, a dzięki temu wybrać wariant najlepiej pasujący do miejsca montażu
  • Oprawy różnych rodzajów czyli kinkiet, słupek czy plafon są z tej samej „rodziny” – mają ten sam motyw przewodni oraz kolor
  • Oprawy były potrzebne praktycznie „na już” i to też było możliwe, gdyż wybrana firma ma spory magazyn, co umożliwia dostawy praktycznie z dnia na dzień; nie było potrzeby zamawiania „produkcji” wybranych lamp, co wiązałoby się z dłuższym czasem oczekiwania
  • W ramach jednej rodziny lamp tego samego typu jak np. słupków ogrodowych stojących można było wybrać różne wysokości

Wybór firmy SU-MA okazał się korzystny również z powodów już czysto praktycznych- warto wspomnieć o fakcie, że podczas montażu okazało się, że jedna z opraw ma uszkodzony klosz; nie było żadnego problemu ze strony producenta, aby dosłać ten element, a dzięki przemyślanej konstrukcji opraw bez problemu można było go wymienić.

Wybór różnych rozmiarów opraw z tego samego typu również daje szerokie pole manewru podczas oświetlania obiektów; w tej konkretnej realizacji zastosowano słupki, które można nabyć w wysokościach 33cm, 58cm, 83cm.

Również cena jaką trzeba zapłacić za oprawy nie jest wygórowana, zwłaszcza biorąc pod uwagę wszystkie  wymienione korzyści, co pozwala tworzyć naprawdę ciekawe i piękne aranżacje.

Oferowane oprawy występują w różnych kolorach, a w przypadku indywidualnych życzeń klienta producent daje możliwość malowania sporej części opraw na inne kolory, niezawarte w ofercie podstawowej.

Mamy nadzieję, że przedstawiona realizacja zainspiruje Was do tworzenia własnych aranżacji, a my chętnie pomożemy we właściwym wyborze odpowiednich lamp, odpowiadających Waszym oczekiwaniom.

MATERIAŁY DO WYKORZYSTANIA

>> strona WWW producenta dotycząca opisywanego produktu